Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Rodzaje prętów gwintowanych
Wśród wielu różnych wyrobów hutniczych znajdziemy pręty gwintowane. Znajdują one powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, pozwalając na bezpieczne i trwałe łączenie rozmaitych konstrukcji. Gwint prętów umożliwia ich wkręcanie w różne materiały, dzięki czemu wykonanie połączenia jest szybkie i bezproblemowe. Jakie pręty gwintowane dostępne są na rynku? Podpowiadamy.
Kryteria podziału prętów gwintowanych
Pręty gwintowane charakteryzują się specyficzną budową. Te wyroby hutnicze mają znaczną długość i niewielki przekrój. Dzięki swojej budowie mogą służyć w celu łączenia elementów różnych konstrukcji, co umożliwia gwint. Pręty gwintowane wytwarzane są metodą ciągnięcia lub walcowania; dostępne są w kilku rodzajach – pręty gwintowane dzielimy m.in. ze względu na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane na pręty ze stali ocynkowanej, kwasoodpornej i nierdzewnej. Inny podział uwzględnia przekrój prętów, dzieląc je na pręty okrągłe i kwadratowe. Najczęściej jednak pręty gwintowane dzielone są ze względu na rodzaj gwintu. Najwyższej jakości pręty gwintowane oferuje hurtownia śrub i artykułów metalowych Logis. Decydując się na zakup wyrobów hutniczych u sprawdzonego sprzedawcy, możemy mieć pewność, że są one zgodne z obowiązującymi normami jakości, które pozwalają na ich bezpieczne zastosowanie.
Jakie gwinty mają pręty gwintowane?
Pręty gwintowane mają różnego rodzaju gwinty. Dzielimy je na:
pręty z gwintem lewym,
pręty z gwintem prawym,
pręty z gwintem pojedynczym,
pręty z gwintem dwukrotnym,
pręty z gwintem wielokrotnym,
pręty z gwintem pociągowym,
pręty z gwintem złącznym.
Pręty gwintowane możemy także podzielić ze względu na skok gwintu. Biorąc pod uwagę to kryterium podziału, wyróżniamy:
pręty gwintowane z gwintem drobnozwojnym,
pręty gwintowane z gwintem grubozwojnym,
pręty gwintowane z gwintem normalnym.
Podsumowując, wyróżniamy kilka rodzajów prętów gwintowanych, co pozwala na ich precyzyjny dobór względem zastosowania. Kupując pręty gwintowane, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane, przekrój, rodzaj gwintu, a także skok gwintu. Decydując się na zakupy w dobrze zaopatrzonej hurtowni artykułów metalowych, możemy mieć pewność, że dokonamy kompleksowych zakupów, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i pieniądze.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana