Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Przecinarki taśmowe zalecane dla profesjonalistów
Metal to materiał powszechnie stosowany do produkcji maszyn, jak i przedmiotów codziennego użytku. Jego precyzyjna obróbka wymaga zastosowania odpowiednich maszyn, które umożliwią uzyskanie detali o założonym kształcie i charakterystyce. Dużą rolę przy obróbce metalu odgrywają przecinarki taśmowe, które umożliwiają dokładną i szybką obróbkę elementów metalowych.
Czym charakteryzują się przecinarki taśmowe do metalu?
Sprawdzają się głównie w parkach maszynowych zakładów produkcyjnych, gdzie wykorzystywane są w pracach wymagających nieco większej precyzji. Duży wpływ na trwałość i wydajność cięcia przecinarki taśmowej mają jej parametry techniczne, np. typ piły taśmowej, kształt i wielkość zębów, wysokość i szerokość cięcia.
Przeczytaj również: Cięcie laserowe, a cięcie strumieniem wody. Porównanie
Jak zauważa specjalista z firmy Bulmach, która dostarcza obrabiarki do metalu oraz wyposażenie i podzespoły dla hydrauliki siłowej: Przecinarki taśmowe pracują przeważnie, wykonując cięcia prostopadłe lub cięcia pod kątem 90°C i 45°C. Mogą mieć regulację prędkości w kilku biegach lub cechować się prędkością płynną bezstopniową.
Przy wykorzystaniu przecinarki taśmowej można ciąć materiały różnego rodzaju. Maszyny te dają możliwość bardzo wydajnego cięcia dużej liczby elementów przy bardzo zadowalającej dokładności. Sprawdzają się zarówno w warsztatach majsterkowiczów, jak i spełniają wymagania profesjonalistów
Przeczytaj również: Obróbka stali - nowoczesne metody
Jakie przecinarki taśmowe dla profesjonalistów?
Przecinarki dzielą się ze względu na sposób sterowania. Najbardziej rozpowszechnione na rynku są przecinarki:
ręczne (grawitacyjne) – cały proces sterowania, tj. wsad, mocowanie materiału i opuszczanie ramienia wykonywany jest ręcznie przez operatora. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie cięcie metalu odbywa się na małą skalę,
Przeczytaj również: Jakie jest zastosowanie plastycznej obróbki metalu?
półautomatyczne – wykorzystujące sterowanie hydrauliczne do mocowania tworzywa oraz opuszczania i unoszenia ramienia,
automatyczne – obsługujące cały proces cięcia samoczynnie. Znacznie przyspieszają produkcję masową i seryjną. Razem z przecinarkami półautomatycznymi są najczęściej wykorzystywane przez profesjonalistów.
Istnieje także podział przecinarek taśmowych ze względu na rodzaj wykonywanego przez nie cięcia. I tak wyróżnia się przecinarki do cięcia prostopadłego i pod kątem 90°C i 45°C oraz przecinarki dwukolumnowe do cięcia pełnego materiału, profili oraz pakietów. Pamiętaj, że skuteczne wykonanie obróbki jest możliwe tylko wtedy, gdy dobierzesz odpowiedni sprzęt do danego rodzaju pracy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana