Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie skrzynki pocztowe widuje się w blokach mieszkalnych?
Skrzynki pocztowe w blokach to jeden z podstawowych elementów wyposażenia budynku. Każdy mieszkaniec ma tam swoje miejsce na korespondencję, które zwykle jest oznaczone w trwały sposób. Z reguły takie skrytki pocztowe występują w grupie i umożliwiają listonoszom łatwy dostęp. Przy ich wyborze można kierować się estetyką i funkcjonalnością. Sprawdź, jakie skrzynki na listy spotyka się najczęściej w blokach mieszkalnych!
Skrzynki lokatorskie – budowa i konstrukcja
Skrzynki pocztowe muszą być wykonane z wytrzymałego tworzywa, które jest odporne na uszkodzenia. Są otwierane na kluczyk, a ich drzwiczki zwykle są wyposażone w niewielkie otwory lub w przezroczyste okienko umożliwiające sprawdzenie zawartości skrzynki. Dużą popularnością cieszą się modele aluminiowe malowane proszkowo na różne kolory pasujące do wystroju klatki schodowej. Nieco cięższe skrzynki lokatorskie wieloskrytkowe doskonale sprawdzają się w blokach wielorodzinnych z mniejszą liczbą lokatorów. Montowane są na przegrodach znajdujących się na klatce schodowej wewnątrz obiektu. Nadania dokonuje się przez specjalną klapkę uchylaną do środka skrzynki. Najpopularniejsze modele znajdziesz np. u producenta skrzynek na listy Metako. Oznakowanie skrzynek może być wykonane w technologii sitodruku lub przy pomocy innych metod.
Wygodne w obsłudze skrzynki panelowe przerzutowe
Takie skrzynki na listy mogą być umieszczone prostopadle do ściany lub po skosie. Ich kształt warto dopasować do oczekiwań mieszkańców i ilości dostępnego miejsca. Pojedyncze skrzynki mają na przedniej stronie otwór ze wziernikiem, z przezroczystego materiału, przez który widać znajdujące się wewnątrz listy. Można tam umieścić oznaczenie właściciela skrzynki. Montuje się je we wnęce znajdującej się w części wspólnej, najczęściej na klatce schodowej w bloku mieszkalnym. Skrzynki mogą mieć dowolną konfigurację rzędów i kolumn. Warto ją dopasować do rozmiarów wnęki. Skrzynki mogą mieć otwory wrzutowe zlokalizowane od frontu, co znacznie skraca czas uzupełniania skrytek listami. W budynkach wielolokalowych urządzenia służące do przekazywania korespondencji są zwykle zbudowane z połączonych ze sobą paneli. Ułatwiają pracę listonoszowi i umożliwiają mieszkańcom wygodne odbieranie listów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana