Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Cięcie laserem w masowej produkcji przemysłowej
Lasery światłowodowe zrewolucjonizowały proces obróbki różnego rodzaju surowców i zoptymalizowały procesy technologiczne w firmach zajmujących się produkcją masową. Ta nowoczesna metoda obróbki pozwala na realizację złożonych i dużych zleceń przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów produkcji. Dlaczego warto stosować laser w produkcji masowej?
Jaki jest wpływ obróbki laserem na produkcję masową?
Obróbka laserem światłowodowym świetnie sprawdza się w produkcji masowej ze względu na możliwość realizacji bardzo dużych zleceń, w których wymagana jest wysoka powtarzalność elementów, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji. Ponadto, prędkość cięcia i brak konieczności dalszej obróbki części, np. wygładzania krawędzi sprawia, że możliwe jest realizowanie dużych i wymagających zleceń obejmujących wytwarzanie gotowych elementów w krótszym czasie, niż jest to np. w przypadku stosowania laserów gazowych. Dzięki mocy strumienia lasera, daje on możliwość tworzenia dokładnie takich wycięć, jakie zostały zaprojektowanie w oprogramowaniu komputerowym. Połączenie automatyzacji procesów z technologią CNC pozwala na prowadzenie niezawodnej produkcji.
Przeczytaj również: Zalety zastosowania cięcia laserowego
W jakich branżach stosuje się cięcie laserem?
Usługi cięcia laserem cieszą się dużą popularnością zarówno w przemyśle lekkim, jak i ciężkim. Przy użyciu lasera fiber tworzy się gotowe produkty oraz półprodukty. Cięcie laserem stosuje się w masowej produkcji przemysłowej w wielu branżach, m.in. w motoryzacyjnej, lotniczej, metalurgicznej, budowniczej i meblowej. Przykłady zastosowania lasera w masowej produkcji to m.in. części maszyn, silników, zawory, rurociągi, wsporniki i blaszane arkusze. Usługę cięcia laserem najlepiej zlecić doświadczonej firmie, np. Dajano z Opatówka.
Przeczytaj również: Największe wyzwania związane z cięciem laserem
Zastosowanie cięcia laserem w branży automotive
Jedna z branży, w której najczęściej stosuje się cięcie laserem w produkcji masowej to przemysł samochodowy. Branża ta stosuje wysoko zautomatyzowane procesy produkcyjne, podczas których bardzo ważne jest zachowanie wysokiej jakości elementów. Przemysł motoryzacyjny wykorzystuje laser światłowodowy przede wszystkim do obróbki elementów aluminiowych i stalowych potrzebnych do budowy wnętrza, ale też karoserii samochodów. Części silników, elementy nadwozia i podwozia oraz inne części o nieregularnych kształtach wykonywane są właśnie za pomocą lasera fiber.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana